CoreAling Pilates

Corealing®  Metodu

Jonathan Hoffman & CoreAling®

 

     

 

CoreAling, çeşitli yönlerden gelen dirençle, doğal ve akıcı bir şekilde tüm vücut hareketi yapabilmeye olanak sağlayan, eşsiz bir egzersiz ekipmanı ve yeni bir eğitim metodudur. CoreAling, manipülatif terapi dalında yüksek lisans diplomalı Jonathan Hoffman, BPT tarafından yaratılmıştır ve fiziksel beceriyi geliştirmek için postür, dinamik hizalanma, ayakta durarak yapılan egzersizler ve fonksiyonel tüm vücut hareket kalıplarına odaklanır.     

              Jonathan, CoreAling’ı başlangıçta fizik tedavi hastalarının iyileşmesine yardımcı olmak amacıyla geliştirdi.

 • Core Kontrolü
 • Postür
 • Kuvvet
 • Fleksibilite
 • Denge
 • Koordinasyon

CoreAling’la rehabilitasyon süreçlerinde tanışan hastalar, bu deneyimden o kadar etkilenmişleridi ki, tedavi sırasında deneyimledikleri fitness kazanımlarını arttırmak için düzenli ders talep ettiler. Jonathan, 2004 yılında CoreAling üzerinde düzenli derslervermeye başlayarak CoreAling metodunun temelini atmış oldu.

2010 yılında, Balaced Bodu ilk ticari CoreAling ünitesini üretti ve CoreAling eğitim programını faaliyete geçirdi. Artık , yüzlerce eğitmen tüm dünyada CoreAling metodunu öğretiyor ve binlerce öğrenci bu olağanüstü fitness metodundan faydalanıyorlar.

CoreAling® Metodu

Jonathan, Fizyoterapist mesleği ve kaşifliği boyunca, özellikle de CoreAling üstünde çalışmaya başladıktan sonra, dengeli ve fonksiyonel bir formdalık eğitimi için gereken stabilite ve mobilite unsurları ile tüm vücut hareketleri arasındaki karmaşık etkileşimlerin değerini anladı. Bu da, kapsamlı teorik eğitim hareketinin yaratolmasına ve tüm vücut hareketlerinin faydalarının daha iyi anlaşılmasına yol açtı. 2013 yılında, Jonathan Hoffman ve P.Gabel tarafından Medikal Hipotez’de  bir yazı yayınlandı ; “Hareketi ifade etmek için Panjabi’nin stabilite modelini genişletmek: Teorik bir model”. Bu yazıda teori daha da derinlemesine anlatılmıştır. Temel unsurların özetini burada bulabilirsiniz. Jonathan’ın yenilikçi kavramlarını, bu rehberin ilerleyen sayfalarında veya internette bulabilirsiniz.

    

Key CoreAling® Kavramları

CoreAling metodu, aşağıdaki esaslar üzerine kurulmuştur.

 • Hareketin kalitesi, ilgili hareket temellerinin kalitesine yani stabilite ve mobilite sistemlerinin işlevlerini yerine getirebilme, sinerji içinde ve verimli çalışabilme kabiliyetine bağlıdır.
 • Sakatlanma vakalarını iyileştirmek ve fiziksel performansı arttırmak için en doğal yol, ilgili hareket ve ahenkli bir biçimde kuvvetlendirmek ve korumaktır.
 • Bir hareketin “ahenkli” olabilmesi için, vücudun tüm hareket unsurlarının optimal seviyede işlev görebilmesi gerekmektedir.
 • Ağrı hareket temellerini önemli ölçüde zayıflatarak, ahenkli hareketi engellemektedir.

CoreAling’da eğitim verirken, eğitmenler aşağıdaki kavramları göz önünde bulundurmalıdırlar:

 • Vücuttaki hiçbir bölüm veya hiçbir hareket sistemi diğerinden daha önemli değildir.
 • Eğitim, tüm hareket unsurlarının ahenk içinde çalışmasını ve aynı zamanda, en zayıf alanlar her ne ise, ona odaklanmayı kapsamalıdır.
 • Egzersizler, katılımcı hareket unsurlarını performansa göre, belli bir oranda kuvvet, gevşeme, esneme ve kontrol ile stimule etmelidir.
 • Egzersizler ancak, yürümek, eğilmek ve yaslanmak ya da belirli spor veya aktivite bağlantılı hareketler gibi günlük hayattaki durumların benzerleriyle bağlantılı ise, o zaman amacına uygundur.         

İletişim Bilgilerimiz

Bize Ulaşın

Adres

Ataşehir Barbaros mah.morsümbül sok. Varyap Meridian sit. ı Blok No: 1/ 41, 34746 Istanbul, Turkey

Email Adres

info@pilatesinparadise.com.tr

Telefon

02169692265

02169692265